Email byl úspěšně odeslán, v nejbližší době Vás budu kontaktovat!

přejít na web

Něco se nepodařilo, zkuste to prosím znovu

přejít na web
Instagram - ikonka 775 432 688 Instagram - ikonka instagram Facebook - ikonka facebook
Obrázek tuků na břiše

Jak rychleji zhubnout po vánocích

Určitě jste se už nikdy ocitli v situaci, kdy jste si po vánočních svátcích stoupli na váhu a nevěřili svým očím. Vaše váha ukazovala o 3-7kg více. Teď přichází ten moment co v tu chvíli dělat. Věřím že spousta z vás si v prvním kroku otevře google, a začne svůj problém řešit drastickými a nesmyslnými dietami, kdy ve finále svému tělu ublížíte ještě víc. A v konečném důsledku přiberete jednou tolik.

Co tedy začít dělat?

A na rovinu si můžeme přiznat, že odpustit si řízeček s bramborovým salátem je hloupost. Jsou to přeci jen Vánoce hah.

V první řadě bych zachoval úplný klid. Problém u většiny lidí je ten, že když už se do takového problému dostanou tak jejich jídelníček před vánoci byl nepravidelný a zcela nepokryl ani základní bazální metabolismus. Je tedy velká pravděpodobnost že jejich samotný metabolismus byl velmi pomalý.

Přes Vánoce se nám na stole objeví pokrmy jako jsou, bramborové saláty, obalovaný kapr, cukrový apod. Jsou to jídla ačkoliv velmi chutná, nicméně pro naše tělo né až tak tolik přinosná a ve smeš mluvíme o prádných kaloriích ve větším množství, protože samozřejmě u jednoho kapra to neskončí hahah. Tělo tyto „ živiny“ nikterak nevyužije a tak si je tělo schová na pozdější dobu. Proto ten efekt na displeji váhy. Bylo by proto užitečné svůj metabolismus opět zrychlit.

Existuje milion rad pro zrychlení metabolismu, určitě bych začal tím nejzákladnějším, jídlem a pohybem. Detailně vám pomůže naordinovat váš Fitness trenér či výživový poradce.

Každopádně základ pro zrychlení metabolismu je, dobrý spánek, kvalitní strava a výšše zmíněný pohyb. U stravy bych dbal na častější příjem živin 2-3h a samozřejmě co nejkvalitnějších. Tím nemyslím jedno jablko a odpoledne aby se neřeklo dvě rajčata. Ale jídelníček co nejvyváženější s dostatečným přijmem sacharidu, bílkovin, a nenasycených tuků. Lépe vám pomůže nastavit váš fitness trenér či výživový poradce.

Co se pohybu týče začal bych svižnou procházkou alespoň 1H denně na čestvém zimním vzduchu. Pro trávení, vyplavování endorfinů pro lepší náladu a mysl to udělá jen dobře.

A v poslední řadě kvalitní spánek.

Každý ví že by měl spát cca okolo 8h denně, nicméně to dnes zmínit nechci.

Hodně z vás si všímá to, že i když ulehnou do svých postelí po půlnoci a probudí se dopoledne s vidinou dlouhého spánku. Stejně cítí výraznou únavu. Problém je v době kdy do postele jdete. Skuste někdy usínat maximálně kolem desáte hodiny, a probudit se kolem šesté ( 8h spánku). Todle je pro tělo ideální časový interval pro jeho dostatečnou regeneraci.

A závěrem bych vám chtěl popřát spoustu štěstí, a hlavně zdravý do nového roka.

Míla Michalíček
 • Fitness trenér a výživový poradce
 • NPC Závodník

Udělejte krok správným směrem.

Trénink na profesionální úrovni. Vše pod dohledem profesionálního fitness trenéra a osobního coache Miloslava Michalíčka. Nastavíme správný mindset a vše přizpůsobíme pro co nejrychlejší a nejefektivnější výsledky.

Jdeš do toho?

Kompletní spolupráce zahrnuje:

 • Jídelníček
 • Tréninkový plán
 • On-line coaching
  • On-line coaching 24/7
  • neustálá konzultace jídelníčku a tréninkového plánu
  • Suplementační plán
  • Rady, typy a triky
  • Individuální přístup
 • Osobní tréninky
 • Pravidelné kontroly formy
schovat formulář